Niet Aangeboren Hersenletsel

Deze 3-daagse training biedt kennis en vaardigheden om beter om te gaan met cliënten met niet-aangeboren hersenletsel (NAH). Door de groeiende en complexere zorgvraag ontstaan er steeds meer gespecialiseerde afdelingen voor deze doelgroep. Deze cliëntgroep vraagt om een andere benadering.

Met de training Belevingsgerichte Zorg NAH ondersteunt IMOZ zorgverleners door praktische kennis te bieden over ziektebeelden en belevingsgerichte zorg.

Inhoud

In deze training is veel aandacht voor de eigen rol van de medewerker in relatie tot de NAH-client, de familie en het eigen team.

Voorafgaand aan de eerste dag verdiepen de deelnemers zich middels een online module in de toepasbare theorie van NAH, werking van het brein en meest voorkomende ziektebeelden               ( tijdsinvestering 1,5 uur)

Doelstellingen Dag 1: 

  • De medewerker wordt zich bewust van de eigen belevingswereld en de veranderende belevingswereld van de cliënt met NAH
  • De medewerker krijgt inzicht in coping mechanisme en het onderliggende gedrag van de cliënt met NAH.
  • Gezamenlijke verkenning naar eigen (team)spanningsvelden en die van familie.
  • Medewerker leert over benaderingswijze van de cliënt met NAH – toepassing op de individuele cliënt. ( wat zie je, hoe kan je ‘zoekend reageren’ gebruiken, welke vaardigheden zet je in, in het contact met de cliënt en familie)

Doelstellingen dag 2: 

  • De medewerker wordt zich bewust van de eigen rol en verantwoordelijkheden binnen deze locatie en binnen het team.
  • De medewerkers vormen een gezamenlijk beeld van de kwaliteit van zorg. Werken in de vormgegeven structuur en met de aanwezige methodische instrumenten.
  • Medewerkers voelen zich verantwoordelijk voor de afspraken die gemaakt zijn vanuit de gedragsvisites en kunnen dit inzetten ten behoeve van het leefklimaat.
  • Medewerkers ontwikkelen een coachende houding richting elkaar over de gemaakte afspraken.
  • Casuïstiek vanuit de praktijkopdracht.

Doelstelling dag 3: Borging

Is het gewenste gedrag zichtbaar, waar zit de verandering, hoe zetten we deze verandering duurzaam in. Welke ondersteuning heeft het team nog nodig.

 Deze dag wordt vormgegeven aan de hand van de tussentijdse ervaringen uit de praktijk.

  • Wat gaat er goed, wat heeft gewerkt
  • Casuïstiek
  • Welke behoefte ligt er nog

 

Doelgroep

Deze training is geschikt voor alle medewerkers die een (in)directe zorgrelatie hebben met NAH cliënten.

Incompany

Neem gerust contact met ons op voor een Incompany offerte of voor meer informatie.

 

IMOZ opleiding en training
Privacyoverzicht

Deze website maakt gebruik van cookies zodat wij u de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in uw browser en voert functies uit zoals het herkennen van u wanneer u terugkeert naar onze website en helpt ons team te begrijpen welke delen van de website u het meest interessant en nuttig vindt.